• Turniej szachowy o puchar Prezesa Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska w Ludwinie"

          •  W dniu  6 sierpnia  2023 nad jeziorem Piaseczno była impreza lokalna   Święto Chleba i Makaronu pod  nazwą   „Przystań smaku -  Święto Chleba i Makaronu z Ludwina 2023”

            Podczas tego święta odbył się turniej  szachowy  o puchar „ Prezesa Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Ludwinie „.W turnieju brali   udział  dorośli-seniorzy i  młodzież –juniorzy ,uczniowie  ze szkół  z Ludwina, Zezulina, Milejowa i Nadrybia. Wszystkich uczestników turnieju było  24 ,w tym 8 seniorów. Turniej odbywał się   systemem szwajcarskim czyli  wygrany  grał z wygranym a przegrany z przegranym  w czterech  kategoriach, seniorzy ,juniorzy ,uczniowie szkół podstawowych i kategoria   kobiety w której wzięły udział nasze uczennice. Zostało rozegranych 7 rund .Zawodników do poszczególnych  rund  losował komputer .Turniej odbył się w godzinach 11:00 do 15:00.

            W  rozgrywkach szachowych  wzięła udział  młodzież  ze Szkoły Podstawowejw Nadrybiu  7 uczniów z  nauczycielką Marią Głowala, która prowadzi  szkolne „KOŁO SZACHOWE „ 

            Organizatorami turnieju byli  Pan Ryszard  Białek oraz Gminne  Centrum Kultury i  Sportu w  Ludwinie. O nagrody zadbali GS Samopomoc Chłopska w Ludwinie i  makaroniarnia  POLMAK.  Prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Ludwinie  pan Wojciech Szymański ufundował  puchary. 

            Za zwycięstwo, czyli  I miejsce  w kategorii kobiet puchar otrzymała pani Maria Głowala . II miejsce w tej kategorii zajęła  Alicja  Zalewska uczennica naszej szkoły .

            W kategorii uczniowie szkół podstawowych  II miejsce zajął nasz uczeń  Szymon Cyfra .

            Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, laureaci  miejsc I-III – dyplomy a  uczestnicy ,którzy zajęli pierwsze miejsca   dodatkowo puchary.

            Serdecznie dziękuję  rodzicom, którzy  chętnie   odpowiedzieli na moje zaproszenie  udziału uczniów w tym turnieju szachowym .Przywieżli naszych uczniów  na ten turniej i przebywali  z nami do końca turnieju  kibicując  nam.

             

            Maria Głowala

        • Jesteśmy Złotą Szkołą NBP
          • Jesteśmy Złotą Szkołą NBP

          • Miło nam poinformować, że zdobyliśmy zaszczytny tytuł Złotej Szkoły NBP.                        

            Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej skupiająca uczniów  klasy VII i VIII opracowała, przeprowadziła z udziałem społeczności szkolnej, a następnie zgłosiła trzy zrealizowane zadania dotyczące tematu: Poznajemy Bank Centralny. Były to lekcje z ekonomią, debata szkolna oraz warsztat uczniowski.

            We współpracy z nauczycielami został przeprowadzony cykl lekcji o pieniądzu, jego obiegiem oraz wartością. Następnie odbył się warsztat uczniowski, na który zaproszono pracownika NBP w Lublinie –panią Ewę Waszkiewicz. Młodzież omówiła przygotowane prezentacje opisujące poszczególne nominały banknotów oraz ich zabezpieczenia przed fałszerstwem. Wydarzeniem podsumowującym projekt była debata uczniowska, podczas której uczestnicy zastanawiali się, czy  lepiej płacić pieniędzmi, czy kartą?

            W rezultacie nasze działania spotkały się z aprobatą i spośród 400 szkół biorących udział w projekcie, znaleźliśmy się wśród 100 wyróżnionych. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł.

            Komisja konkursowa wyróżniła również dwie uczennice, które w szczególny sposób zaangażowały się w realizację działań. Jest to Wiktoria Kiejnich kl. VIII i  Paulina Tomczak kl. VII. Koordynatorkami przedsięwzięcia były panie Agnieszka Sobiesiak i Monika Gargol.

            Serdecznie gratulujemy Drużynie Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej  i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach!

            Agnieszka Sobiesiak

          • PIKNIK "Z NAUKĄ ZA PAN BRAT" LUBLIN

          • Szanowni Państwo,

            Minister Edukacji i Nauki objął swoim patronatem wydarzenie - Piknik Rodzinny „Z Nauką Za Pan Brat", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Granica Bezpieczny Wschód. Impreza ma miejsce w dniu 25 czerwca 2023 r. nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim w godzinach 11.00-19.00.

            Tematem przewodnim wydarzenia jest Nauka, Rozwój i Innowacja. Jej celem jest upowszechnianie nauki wśród młodych ludzi, wzbudzanie zainteresowania rozwojem kompetencji rozumienia i tworzenia informacji w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych, technologii i inżynierii. A to dzięki środowisku naukowemu uczelni wyższych, które przyjęły zaproszenie do udziału w wydarzeniu. To doskonała okazja do zaprezentowania materiałów dydaktycznych i osiągnięć naukowych ośrodków badawczych.

             

            Z poważaniem

            Ministerstwo Edukacji i Nauki 

            Poniżej plikz plakatem imprezy: 

            piknika3szkolypodstawowe.pdf ​​​​​​​

             

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 23 czerwca 2023r. tj. piątek

            W tym dniu o godz. 9.00 wszyscy (tj. rodzice z dziećmi, młodzież szkolna oraz nauczyciele) spotykamy się na Mszy Świętej w kościele w Nadrybiu.

            Około godz. 10.00 planowany jest uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego.

            Godziny odjazdów  z poszczególnych przystanków autobusu szkolnego w dniu zakończenia roku szkolnego 2022/2023,        tj. 23.06.2023r.                                                                                                              

            750 Stefanów

            755 Janowica

            800 Nadrybie Dwór

            805 Kopina

            810 Zaróbka

            820 Wólka Nadrybska

            830 Nadrybie Ukazowe

            835 Kobyłki

            840 Kaniwola

            850 Kościół

            855 Przedszkole

             

            Odwóz uczniów kl. I-VIII zaplanowano około godz. 1200.

            Odwóz przedszkolaków zaplanowano o godz. 1410

             

          • Apel przed okresem wakacyjnym "bezpieczny wypoczynek"

          • Wakacyjny czas beztroski, wypoczynku i zabawy przy ograniczonych możliwościach nadzoru oraz zwiększona aktywność ruchowa dzieci i młodzieży, stawiają przed szkołami i rodzicami poważne wyzwania w zakresie bezpieczeństwa spędzania przez uczniów czasu wolnego.

            Korzystanie przez dzieci i młodzież szkolną z nieodpowiednich kąpielisk i innych miejsc zabaw i rekreacji nadal jest najpoważniejszym zagrożeniem i głównym obszarem działań profilaktycznych realizowanych przez szkołę. 

             

            Poradniki i pomocne informacje można znaleźć na stronach Ministerstwa Edukacji i Nauki – https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow

            Teresa Misiuk

            Lubelski Kurator Oświaty

          • Wiosenne Spotkania Szachowe i III Szkolny Turniej Szachowy

          • W dniu 24  kwietnia 2023  odbył się  wojewódzki turniej  szachowy  „Wiosenne spotkania szachowe 2023” . Rozgrywki szachowe odbywały się  online. 

            Organizatorami turnieju byli : Stowarzyszenie na rzecz Lubelskiej Polityki Młodzieżowej "LPM" oraz Parlament Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego.

            Z naszej szkoły wzięło udział troje uczniów : Lena Goral ,Szymon Cyfra i Wiktor Zalewski  z klasy V. Koordynatorem tego turnieju  była mgr  Maria Głowala.

             

            W  środę 14  czerwca 2023 roku w Zespole  Szkolno-Przedszkolnym w Nadrybiu odbył się  III Szkolny  Turniej  Szachowy . W turnieju uczestniczyło 8   uczniów  z klas IV-VI.

             

            Pierwsze miejsca zajęli : Szymon Cyfra –klasa V i Szymon Gil –klasa VI ,

            II –gie miejsce Jakub Kowalczyk –klasa IV ,

            III miejsce  Łukasz Sidorowski –klasa IV.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy  a laureaci  miejsc I-III  nagrody.

            Na turniej szachowy użyczył zegarów p. Ryszard Białek z Gminnego Centrum Kultury i Sportu  w Ludwinie.

            Organizatorem  turnieju  była  mgr  Maria Głowala –nauczycielka matematyki  w Szkole Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu.

            Maria Głowala

          • GMINNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ

          • 12 czerwca na obiektach sportowych w Puchaczowie odbyła się III runda, finałowa Gminnej Ligi Piłki Nożnej. Naszą szkołę reprezentowało 28 uczestników w 3 kategoriach wiekowych(kl. II-IV, V-VI, VII-VIII). Zawody zakończyły się nie po naszej myśli, gdyż klasy V-VI I VII-VIII ostatecznie zajęły 3 miejsce natomiast warto pochwalić grę naszych najmłodszych uczniów. Bardzo mądra i ambitna gra sprawiła, że uczniowie klas II-IV we wszystkich 6 meczach nie przegrali ani razu, a pięciokrotnie schodziłi z boiska jako zwycięzcy. Ostatecznie zajęli I miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Miłym akcentem były wyróżnienia indywidualne:

            1. Najlepszy strzelec kat.klas I-IV - Jakub Kowalczyk (17 goli)

            2. Najlepszy strzelec kat.klas VII-VIII - Kornel Kopacki (6 goli)

            3. Najlepszy bramkarz kat.klss V-VI - Filip Paszkowski 

            Karol Bujak

          • Finalista XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o PPN

          • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym składał się z trzech etapów – szkolnego, okręgowego i ogólnopolskiego. Obejmował wiedzę parkową, sozologiczną i ekologiczną(sieć obszarów Natura 2000 w rejonie Parku, fauna i flora, środowisko geograficzne, ochrona przyrody Parku). Uczeń klasy VI Jakub Szurek zdobył w tym konkursie tytuł laureata na etapie okręgowym i tytuł finalisty na etapie ogólnopolskim.02 czerwca w OD – A w Urszulinie wszyscy laureaci i finaliści otrzymali dyplomy i nagrody. Zainteresowanie i poziom konkursu są coraz większe, dlatego sukces Jakuba jest niezwykle cenny.

            Kazimierz Zakostowicz

          • Zajęcia na ścieżce edukacyjnej "Nadrybie"

          • W dniu 12.06.2023 r. uczniowie klasy II i IV ZSP w Nadrybiu zostali zaproszeni na zajęcia edukacyjne na ścieżce „Nadrybie”. Organizatorem wycieczki była KWK „Bogdanka” we współpracy z fundacją „Dla przyrody”. Podczas zajęć uczniowie usłyszeli historię powstania zalewiska, nasłuchiwali głosów ptasich, mieli okazję na żywo obserwować młode łyski i gęsi a za pomocą lornetki oglądali gniazda w tym bardzo ciekawe gniazdo remiza. Na trasie ścieżki znalazły się również ciekawe okazy płazów, nora borsuka i żeremie bobra. Wszyscy otrzymali upominki od kopalni. W plecaczkach znalazły się lupy, nasiona traw, kolorowanki, odblaski i przewodnik po ścieżce. Wycieczka była wspaniała za co dziękujemy organizatorom! 

            Iwona Wróbel

        • PIKNIK RODZINNY "NA LUDOWĄ NUTĘ"
          • PIKNIK RODZINNY "NA LUDOWĄ NUTĘ"

          • 4 czerwca na terenie naszej placówki odbył się Piknik Rodzinny "Na ludową nutę". To rodzinne spotkanie rozgrywało się w sielskich klimatach. Były ludowe tańce, śpiewy. Wiele osób swoim ubiorem wpisało się w temat przewodni imprezy.  Oto relacja z wydarzenia :)

            Po powitaniu gości, uczniowie klas 1-3 dokonali uroczystego otwarcia spotkania tańcząc poloneza. Następnie mogliśmy obejrzeć grupowe występy przedszkolaków, a potem  ich rodziców. W trakcie imprezy zostały podsumowane konkursy:

            - Konkurs Ortograficzny „O pióro Wójta Gminy Puchaczów”

            - Konkurs Plastyczny „Ze zdrowiem na Ty – edycja 2023” – WTZ Janowica

            - Powiatowy Konkurs Plastyczny Junaczków.

            Kolejne występy wokalne i instrumentalne naszej utalentowanej młodzieży były przeplatane konkurencjami dla rodzin, tj.Kogel-mogel, Rzut gumofilcem, Bieg z jajkiem, Zbieranie ziemniaków, Dojenie "krowy", Ubijanie masła.

            Na scenie gościliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy, którzy zaprezentowali swój repertuar.

            W trakcie pikniku został przeprowadzony on-line, z użyciem aplikacji QR, Quiz o zdrowiu "Stop uzależnieniom" we współpracy z Gminną Komisją Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Puchaczowie, którego wyniki zostały ogłoszone podczas Pikniku.

            Dodatkowymi atrakcjami dla milusińskich były dmuchańce, trampolina, kącik z klockami, a także stanowiska z malowaniem włosów i twarzy. Była kawiarenka, wata cukrowa, popcorn, lody. Uczestnicy pikniku mogli podziwiać prace plastyczne uczniów, a także obejrzeć galerię zdjęć wykonanych przez młodzież z Fotopstryka.

            Stałym elementem naszych pikników jest mecz piłki nożnej: Młodzież szkolna kontra Dorośli, który odbył się na Orliku Nadrybie. Puchar dla zwycięzców  ufundował Starosta Powiatu Łęczyńskiego.

            Spotkania rodzinne są wspaniałym czasem do pomocy innym, dlatego młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza "Motyle" w trakcie imprezy prowadziła sklepik, loterię fantową i sprzedaż cegiełek na Charytatywny Bieg po Zdrowie. Cegiełką były też nowe skarpetki, które zostaną przekazane do domów dziecka, natomiast cały zysk zostanie przesłany na konto Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

            Podsumowaniem wydarzenia w Nadrybiu był Festiwal Kolorów.

            Było wesoło i kolorowo, a całość imprezy została uwieczniona w fotorelacji uczestniczek Szkolnego Klubu Fotograficznego "Fotopstryk".

            Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w Piknik Rodzinny "Na ludową nutę".

            Do zobaczenia za rok :)

             

            Monika Gargol

          • Dzień Dziecka w Osadzie Indiańskiej

          • W dniach 1-2 czerwca 23 – osobowa grupa uczniów z klas 6-8 wraz z wychowawcami,  Dzień Dziecka świętowała w Osadzie Indiańskiej w Ostrowie Lubelskim. O godzinie 9:00 po zbiórce przy szkole Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom życzenia i poczęstowała cukierkiem J i ruszyliśmy w drogę. Pogoda w dniu wyjazdu była słoneczna.  Po przyjeździe na miejsce czekał na nas właściciel Osady  i Pan Kacper przewodnik naszej wycieczki.              W pierwszym dniu przyjazdu cała grupa zmierzyła się z grą terenową, w której uczniowie przy pomocy mapy, kuferków ze wskazówkami, różnych przedmiotów musieli rozszyfrować hasło gry. Po dwugodzinnych zmaganiach,  czekał na uczestników wyjazdu pyszny obiad w osadzie. Następnie z niecierpliwością wszyscy oczekiwali zakwaterowania się w tipi, w których cała grupa miała zaplanowany nietypowy nocleg. Tipi były dobrze wyposażone w światło, wygodne łóżka, a nawet stoliki i krzesła oraz  klimatyzator, który w ciągu dnia schładzał namiot, a w nocy ogrzewał. Kolejnym punktem programu była gra bezludna wyspa, w której uczniowie w dwóch zespołach musieli ze sobą rywalizować w różnych konkurencjach wymagających współpracy, kreatywności, sprawności fizycznej, koordynacji, zręczności i precyzji ruchów, a także umiejętności argumentowania i przekonywania.  Zabawa ta wywołała dużo radości i śmiechu. Potem uczniowie mieli czas na integrację w grupach i spędzenie czasu w miłej atmosferze.  Wieczorem czekało na wszystkich ognisko z kiełbaskami. Gdy zrobiło się już ciemno przygotowano dla uczestników wycieczki kino plenerowe z popcornem. Niestety komary trochę utrudniały oglądanie filmu, jednak nie zniechęciło to uczniów, aby uczestniczyć w projekcji filmu. Dzień był długi i cała grupa integrowała się na terenie osady.        W piątek rano pogoda nie była już tak sprzyjająca jak w dniu poprzednim.  Chmury i zimny wiatr spowodował, że trzeba było ubrać się już cieplej.  Po śniadaniu można było zauważyć zmęczenie na twarzach uczniów, ale też to, że grupa dobrze  zaklimatyzowała się  w nowym miejscu.  Uczniowie ze sobą rozmawiali, odwiedzali się w tipi, grali w różne gry. Przed wyjazdem czekała na grupę jeszcze jedna atrakcja - Archery –Tag – bitwa na łuki- gra łącząca w sobie elementy: paintball-a, łucznictwa i gry w dwa ognie. Pan Kacper przedstawił uczniom zasady gry i zostali podzieleni na dwie drużyny. Była to bardzo ciekawa bitwa, wymagająca sprytu, zręczności i precyzji strzelania do celu i polegająca na eliminowaniu przeciwników za pomocą łuków zakończonych pianką. Każdy uczestnik został poinstruowany i wyposażony w kask i łuki. Po zakończeniu gry nadszedł czas opuszczenia tipi i wymeldowanie się. Przed wyjazdem każdy mógł zjeść jakieś przekąski własne lub zakupione w barze na terenie osady. Uczestnicy wycieczki trochę zmęczeni, lecz zadowoleni wrócili bezpiecznie do szkoły, skąd zostali odebrani przez rodziców.

            Wyjazd został uznany za udany i mam nadzieję, że jeszcze nie raz zagościmy w Osadzie!

            Marzena Piskorska

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu
      • 081 75-75-102 fax 081 75 75 102 Godziny pracy sekretariatu 7:00 do 15:00 Godziny przyjęć interesantów przez panią dyrektor Marię Paryła codziennie od 9:00 do 14:00
      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nadrybiu Nadrybie - Dwór 88 21-013 Puchaczów Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych