• Z WIZYTĄ W WOJEWÓDZKIM URZĘDZIE PRACY

          • 19 października 2023 roku klasa 8 wraz z wychowawcą  p. Marzeną Piskorską oraz szkolnym doradcą zawodowym p. Moniką Gargol  busem udali się do Lublina, a stamtąd pieszo  do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. W Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej  na grupę czekało dwóch doradców zawodowych,  którzy opowiedzieli o różnych urzędach pracy, jakie są zadania doradców zawodowych oraz  jaki rodzaj  pomocy  mogą uzyskać osoby powyżej 18 roku życia.  Uczniowie zostali zapoznani ze stronami www,
            na których można sprawdzić, na jaki zawód jest aktualne zapotrzebowanie w Polsce, województwie i powiecie. Każdy z uczniów zrobił sobie autotest predyspozycji do wykonywania różnych zawodów. Na koniec spotkania każdy otrzymał pakiet różnych materiałów. Po wizycie w urzędzie cała grupa wraz z opiekunami udała się pieszo do Olimpu na obiad, a potem do Multikina na film.  Grupa bezpiecznie przyjechała busem z Lublina do Łęcznej na dworzec, na którym czekali już  rodzice.

            Wyjazd był udany. Pogoda dopisała i humory również  J

            Marzena Piskorska

            Monika Gargol

          • SPOTKANIE Z POLICJĄ

          • 20 października odbyły się spotkania profilaktyczne z policją. Panie policjantki w młodszych klasach mówiły o  bezpiecznym przemieszczaniu się, zwracaniu uwagi na przejścia dla pieszych i noszenie odblasków. Szczególną uwagę poświęciły na zachowanie dzieci w sytuacji zaczepiania ich przez obce osoby i radzenia sobie w takich przypadkach. W starszych klasach, panie policjantki, dodatkowo poruszyły tematy dotyczące obowiązków młodego człowieka, przemocy rówieśniczej, używek i przedstawiły konsekwencje grożące młodzieży w wieku 10 - 15 lat.

             

            Monika Gargol

             

          • OPŁATA ZA OBIADY LISTOPAD 2023

          • OPŁATA ZA OBIADY
            W LISTOPADZIE 2023
            Opłata za obiady w listopadzie wynosi:

            przedszkole:
             wyżywienie całodzienne 132,30zł(21x6,30zł)
             wyżywienie bez podwieczorków 105zł(21x5,00zł)
             dzieci klas.1-8 66,50zł(19x3,50zł)
             pracownicy 118,37zł(19x6,23zł)
             pracownicy obsługi i administracji 118,37zł(19x6,23zł)+8% VAT
            Opłatę należy uiścić do 25.10.2023 r.

            UWAGA!!! Uczniowie, którzy nie wpłacą na obiady w w/w terminie nie będą
            mogli korzystać z wyżywienia .Korzystanie z obiadów będzie możliwe tylko za
            okazaniem karty żywieniowej.
            Wpłat należy dokonywać(w miarę możliwości ) przez internet na konto
            szkoły (należy podać: imię, nazwisko oraz miesiąc za który dokonywana jest
            wpłata):
            nr konta:46 8693 0006 0000 0042 2006 0002
            w wyjątkowych sytuacjach można opłacić w stołówce

            szkolnej.

        • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE
          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE

          • 13 października społeczność szkolno - przedszkolna wzięła udział w apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas którego uczniowie klasy 8 zaprezentowali nam style nauczycielskie, a także przykłady uczniów w wersji humorystycznej według scenariusza Pani Marzeny Piskorskiej.

            Fotorelacja z uroczystości w wykonaniu Ali i Leny z kl. 6 - FOTOPSTRYK znajduje się poniżej, a także w Fotogalerii.

            Monika Gargol

          • 6.10 - ŚWIATOWY DZIEŃ MÓZGOWEGO PORAŻENIA DZIECIĘCEGO

          • Jak co roku, nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Społeczność szkolna była na Zielono. Ubrania, dodatki, zielone serduszka pojawiły się wśród uczniów, nauczycieli i pracowników.

            Odbyła się też sesja fotograficzna, którą można oglądać poniżej.

            Monika Gargol

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ NIESŁYSZĄCYCH
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ NIESŁYSZĄCYCH

          • Z okazji Międzynarodowego Dnia Niesłyszących 29.09.2023 w naszej szkole odbyły się pogadanki i zajęcia w klasach mające na celu zapoznanie ze zmysłem słuchu, jego funkcjonowania oraz znaczenia, zapoznanie się z protezami słuchu: aparatami oraz implantami słuchowymi, a także uwrażliwiające na potrzeby osób z niedosłuchami.  Połączyliśmy ten dzień z ogólnopolską akcją uświadamiającą #kochamsłyszeć.  Uczniowie naszej szkoły z bliska zapoznali się z modelem ucha, z uwagą obejrzeli  filmy „Jak działa słuch” oraz „Czy niedziałające ucho można zastąpić? Głuchota i niedosłuch”, z którego dowiedzieli się o protezach słuchu:  czym  są aparaty słuchowe oraz implanty słuchowe,
            w jaki sposób  odbierają dźwięki osoby noszące aparaty i implanty oraz jak  dbać o narząd słuchu. Na godzinach wychowawczych uczniowie poznali alfabet w języku migowym oraz kilka prostych gestów jak dzień dobry czy do widzenia. W czasie zajęć świetlicowych uczniowie kolorowali postacie dzieci  z aparatami słuchowymi.  Na korytarzu szkolnym została zawieszona gazetka z informacjami oraz pracami uczniów.

            Marzena Piskorska

            Monika Gargol

          • WYCIECZKA DO LUBLINA - NAGRODA "POLANA BOGDANKI"

          • 22 września klasa Vl i kilka osób z klasy Vll i Vlll o godzinie 8:00 wyjechało na wycieczkę do Lublina, która była nagrodą za projekt „Polana Bogdanki”.

            Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście, słuchając legend związanych z tym magicznym miejscem, np. „O wielkim pożarze”. Następnie udaliśmy się do muzeum na Zamku w Lublinie, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej o prehistorii ziemi lubelskiej. Później odwiedziliśmy Kościół Dominikanów i Archikatedrę. Zainteresowała nas zakrystia akustyczna , skarbiec i krypty , w których pochowani są lubelscy biskupi.                                                                                                     

            Kolejnym etapem naszej wędrówki po Lublinie była wieża Trynitarska, z której oglądaliśmy panoramę Lublina. W barze „Promyk” odpoczęliśmy i zaspokoiliśmy swój głód. Po obiedzie wstąpiliśmy na lody, które były pyszne . Po drodze widzieliśmy kilka koziołków. Kolejną atrakcją było Muzeum Cebularza, w którym sami zrobiliśmy pyszne przysmaki Lubelszczyzny.                                                                                                       

            Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.           

            Dziękujemy organizatorom konkursu za atrakcyjną nagrodę – firmie ANTHILL oraz LW Bogdanka.

            Słowa podziękowania należą się również uczennicom z klasy VI: Alicji Zalewskiej, Lenie Goral, Ani Pszczole i Julii Marcińczak, które wykonały wykonały  zwycięski projekt.

            Opracowanie:

             Alicja Zalewska, Lena Goral

          • KOŁO KRAWIECKIE „IGIEŁKA”

          • Zajęcia krawieckie są przeznaczone dla uczniów, którzy chcą nauczyć się szycia. Prace krawieckie doskonalą koordynację wzrokowo – ruchową, uczą precyzji manualnej, przyzwyczajają do wysiłku, ucząc cierpliwości           i wytrwałości.

            Celem działalności koła krawieckiego w naszej szkole jest rozwijanie zainteresowań oraz doskonalenie umiejętności praktycznych w dziedzinie szycia, które będą miały zastosowanie również w życiu codziennym.

            Podczas zajęć młodzież szkolna nabywa umiejętności posługiwania się przyborami krawieckimi, czyli nawlekanie igły, przyszywanie guzika do tkaniny, przykładanie i obrysowanie formy do materiału, prawidłowe wycinanie. Po opanowaniu tych umiejętności uczniowie wykonują (z drobną pomocą nauczyciela ;) ) maskotki, torebki, poduszki oraz inne fantastyczne rzeczy.

            Na zajęciach uczymy się też okazywania szacunku dla innych osób: starszych i młodszych. Dowodem tego są lalki, które własnoręcznie zostały uszyte i podarowane najmłodszym przedszkolakom w dniu ich święta.

            Uczennice z klasy 3 same zaprojektowały i wykonały stroje, a następnie wystąpiły w nich podczas pokazu z okazji Dnia Chłopaka na jednej z przerw śródlekcyjnych.

            Oprócz nabywania nowych umiejętności młodzież dobrze bawi podczas zajęć z szycia.

            Wszystkich zainteresowanych zapraszamy we wtorki w godzinach 12.15-14.15.

             

            Monika Dylewska-Horzępa

          • WYCIECZKA KLASY 3 DO LUBLINA.

          • W dniu 23 września uczniowie klasy III wraz z Wiktorią S. oraz Olą G. z klasy VII – naszą delegacją z Fotopstryka, wyjechali na wycieczkę do Lublina.

            Swoją podróż rozpoczęliśmy od Muzeum Cebularza, gdzie pod okiem fachowców  dowiedzieliśmy się o historii związanej z lubelskimi cebularzami oraz samodzielnie przygotowaliśmy swoje cebulowe placuszki.

            Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum na Zamku w Lublinie. Tam oglądając wystawę „Śladami Przeszłości. Najdawniejsze Dzieje Ziemi Lubelskiej” zapoznaliśmy się z pracą archeologa, historyka oraz paleontologa. Przewodnik opowiedział nam o  najciekawszych zabytkach, stanowiskach archeologicznych oraz rytuałach pogrzebowych. Wyjątkowy klimat wystawy dopełniały odtwarzane ścieżki dźwiękowe, specjalnie przygotowane dla poszczególnych epok oraz makiety obiektów archeologicznych. Naturalnej wielkości rekonstrukcje domostw oraz realistycznie przedstawione postacie

            z przeszłości, zrobiły na nas ogromne wrażenie. Następnie przeszliśmy przez wystawę „Uzbrojenia i Malarstwa Batalistycznego” do obiektów sztuki zdobniczej. Dzieci miały okazję zobaczyć kolekcję porcelany oraz zabytkowe meble. Ostatnim punktem na zamku była Kaplica Trójcy Świętej. Zachwyceni wyruszyliśmy na zasłużony obiad.

            Kolejnym punktem naszego zwiedzania była Wieża Trynitarska. Nie tylko piękny widok na panoramę Lublina, ale również zabytki w jej wnętrzu na długo zostaną w naszej pamięci.

            Zwiedzając Archikatedrę Lubelską, zobaczyliśmy Zakrystię Akustyczną, gdzie stojąc po przeciwnych rogach i rozmawiając szeptem, dzieci sprawdzały jej właściwości. Widzieliśmy również skarbiec oraz krypty, gdzie pochowani są lubelscy biskupi.

            Spacerując starym miastem, poznaliśmy mnóstwo lubelskich legend m.in. „Kamień nieszczęścia” czy „Sąd diabelski”. Słuchając Pani przewodnik w skupieniu szukaliśmy lubelskich koziołków. 

            Oczywiście był też czas na  pamiątki oraz lody.  Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną. Dzieci same stwierdziły, że będąc niejednokrotnie

            w Lublinie nigdy nie dowiedziały się tylu interesujących rzeczy i ciekawostek.

            Na koniec watro wspomnieć, że nasza lubelska wycieczka była nagrodą dla naszej klasy, za wyróżnienie w konkursie na projekt „Polana Bogdanki”, za która bardzo serdecznie dziękujemy jej organizatorom – firmie ANTHILL oraz LW Bogdanka.  

            Magdalena Dylewska

             

          • Wycieczka do Krainy Rumianku

          • 27 września klas III i klasa IV uczestniczyły w wycieczce do miejscowości Hołowno w Krainie Rumianku. Jest to niezwykły zakątek na Polesiu Lubelskim gdzie czas zatrzymał się w miejscu.

            Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie.

             Wszystko to działo się w scenerii polskiej wsi gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane.

            Nasi uczniowie brali udział w grze terenowej: „Wyprawa po skarb”, przemierzaliśmy „strzałą Polesia” okolicę, rozwiązywaliśmy zagadki i oczywiście odnaleźliśmy skarb. Drugą atrakcją były warsztaty lepienia z gliny. Integracja była bardzo udana zresztą zobaczcie sami…

            Jolanta Biały

          • JEDZIEMY DO ZOO

          • Jedziemy do ZOO!

            W piątek 21 września 2023 roku my, uczniowie klasy V odwiedziliśmy zamojskie ZOO.

            Podróżowaliśmy szynobusem ze stacji kolejowej w Jaszczowie. Ponieważ tylko kilku uczniów jechało wcześniej pociągiem już sama podróż była ciekawym doświadczeniem.

            W Zoo, które ma już ponad 100 lat przywitały nas zwierzęta z całego świata. Chyba najciekawsze było zwiedzanie hali, gdzie w terrariach były gady i płazy, w akwariach niezwykłe ryby, za szybą wylegiwał się lew i można było zobaczyć najmniejsze małpki świata. W części Afrykańskiej były zebry, żyrafy i hipopotamy. Duże zainteresowanie wzbudziła kapibara. Na terenie ogrodu zjedliśmy obiad i kupiliśmy pamiątki. W oczekiwaniu na pociąg powrotny nazbieraliśmy mnóstwo kasztanów.

            To była naprawdę udana wyprawa!

            Iwona Wróbel

          • UBEZPIECZENIE

          • Rada Rodziców informuje o możliwości ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży szkolnej.

            Składkę w wysokości 40 zł należy uregulować w sekretariacie szkoły do 6 października 2023r. (tj. piątek).

            Suma ubezpieczenia: 30 000zł, TUZ Ubezpieczenia.

            Jednocześnie informujemy, że ubezpieczenie jest dobrowolne, decyzję podejmują Rodzice/ Opiekunowie Prawni.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu
      • 081 75-75-102 fax 081 75 75 102 Godziny pracy sekretariatu 7:00 do 15:00 Godziny przyjęć interesantów przez panią dyrektor Marię Paryła codziennie od 9:00 do 14:00
      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nadrybiu Nadrybie - Dwór 88 21-013 Puchaczów Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych